Dana, 11.07.2020. godine položen je vijenac u Pištetu u Martinićima, čime je obilježeno 224 godine od Martiničke bitke.
Vijenac su položili predsjednica Opštine Danilovgrad Zorica Kovačević, predsjednik UBNOR-a i antifašista Danilovgrada Božidar Budo Brajović i komandant kasarne „Milovan Šaranović“, potpukovnik Žarko Vojinović.
Predsjednik UBNOR-a i antifašista Danilovgrada Božidar Budo Brajović je istakao da je to bila jedna od najslavnijih pobjeda u našoj viševjekovnoj istoriji ratovanja, koja je opredijelila dalju sudbinu Crne Gore, udarila trajni temelj slobode i konačnog ujedinjenja naše savremene države.
Sa ponosom vraćamo sjećanja na ta vremena i naše pretke koji su viteštvom zadivili svijet i zlatnim slovima ispisali najljepše stranice naše istorije.
Za slobodu i otečestvo bila je čast i privilegija položiti život na bojištu. Smrt su prezirali, a život pod tuđinom nijesu prihvatali, kazao je Brajović i naglasio da nema te situacije koja može spriječiti evociranje uspomena na junaštvo Crnogoraca, kako bi i generacije koje dolaze prenosile sa koljena na koljeno prkos i hrabrost predaka koji su ginuli za ljepštu budućnost naše zemlje.


























Comments