Društvo

Izdata naredba o zabrani paljenja vatre na otvorenom prostoru

0
Firewood on the grill burns bright fire
Firewood on the grill burns bright fire

Predsjednik opštine Danilovgrad, Aleksandar Grgurović, izdao je Naredbu o zabrani loženja vatre na otvorenom prostoru.

U naredbi se zabranjuje  loženje vatre na otvorenom prostoru na teritoriji Opštine Danilovgrad u periodu od 15.06.2023 do 31.10.2023. godine.

Na sva fizička lica koja svojim nesavjesnim radnjama izazovu pojavu i širenje požara, primjenjivaće se kaznene odredbe člana 119 stav 1 tačka 3 Zakona o zaštiti i spašavanju („Sl. list Crne Gore“, br 013/07, 005/08, 086/09, 032/11, 054/16, 146/21 i 003/23).

Ova Naredba stupa na snagu danom donošenja.

Zakon predviđa da će se novčanom kaznom od 30 € do 2.000 € za prekršaj kazniti fizičko lice, ako loži vatru i ostavlja zapaljene predmete na mjestima na kojima postoji povećana opasnost od izbijanja i širenja požara (u parkovima, putnim pojasevima i na drugim mjestima na kojima postoji sasušena trava, lišće i drugi lako zapaljivi predmeti i materije).

Prakse se mijenjaju

Ono što je pohvalno, a što ranije nije bila u potpunosti praksa je da su izdate i naredbe i smjernice za postupanje preduzećima. U nastavku naredba

Danas do 28 stepeni, mjestimično kiša

Previous article

U Debati na Parlamentarnom o socijalnoj politici i zdravstvu

Next article

Comments

Leave a reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

More in Društvo

You may also like