Agriculture
Agriculture
Društvo

Popis poljoprivrede počinje 1. oktobra

0

Uprava za statistiku Crne Gore od 1. oktobra počinje popis poljoprivrede. Biće popisana proizvodnja svih poljoprivrednika i poljoprivrednih društava u Crnoj Gori, saopštila nam je pomoćnica direktora sektora za statistiku poljoprivrede Nataša Vojinović.

Popis će trajati do 1. decembra, a rezultati popisa biće objavljeni nakon 90 dana.

„Cilj popisa je da se obezbijede međunarodno uporedivi podaci o strukturi poljoprivrednih gazdinstava i tako pokaže realno stanje agrara u našoj zemlji radi definisanja problema i stvaranja mehanizama za razvoj poljoprivrede“, saopštila je Vojinović.

Pod strukturom gazdinstva koje će se popisivati smatra se zemljište, stočni fond, mehanizuacija, oprema i ostala pitanja vezana za poljoprivredno gazdinstvo.

Vojinović je saopštila da je za popis poljoprivrede obezbijeđeno dovoljno popisivača u svim opštinama.

Jučerašnji prekid vodosnabdijevanja zbog pucanja cijevi u mjestu Ljutotuk

Previous article

Krivična prijava zbog zelenašenja

Next article

Comments

Comments are closed.

More in Društvo

You may also like