Društvo

Za podršku pčelarstvu u Danilovgradu opredijeljeno 22.729 eura za 2025. godinu

0

Opština Danilovgrad izdvojila je 22.729 eura za podršku poljoprivrednim proizvođačima – pčelarima u 2025. godini, potvrđeno je Zaključkom o odobravanju isplate koji je potpisao predsjednik Opštine Aleksandar Grgurović. Time lokalna samouprava nastavlja da jača jednu od najznačajnijih grana ruralne ekonomije i podržava razvoj poljoprivrede na području opštine.

Sredstva su obezbijeđena kroz budžetsku stavku subvencija u poljoprivredi, a dodjeljuju se u cilju unapređenja proizvodnje, povećanja konkurentnosti i daljeg razvoja pčelarstva.

Iz Opštine ističu da pčelarstvo, kao specifična i osjetljiva djelatnost, ima višestruki značaj – ne samo ekonomski, već i ekološki.

„Pčelarstvo donosi direktne prihode domaćinstvima, ali istovremeno doprinosi zaštiti životne sredine, očuvanju biodiverziteta i stabilnosti ekosistema. Pčele svojim oprašivanjem omogućavaju uspješnu proizvodnju mnogih poljoprivrednih kultura i opstanak samoniklih biljnih vrsta, čime se održava prirodna ravnoteža i unapređuje ukupna poljoprivredna proizvodnja“, poručuju iz Opštine.

Lokalna samouprava navodi da će i u budućem periodu nastaviti da pruža podršku pčelarima, u skladu sa finansijskim mogućnostima, jer ulaganje u ovu djelatnost predstavlja ulaganje u održivi razvoj, sigurniju proizvodnju hrane i jačanje lokalne ekonomije.

„Ovakve mjere doprinose motivisanju mladih da ostanu na selu i da se bave poljoprivredom, čime se osnažuje ruralni prostor i stvara zdraviji, stabilniji ambijent za buduće generacije“, saopšteno je iz Opštine.

Danilovgradski lovci na tradicionalnom susretu u Crvenki

Previous article

Prekid vodosnabdijevanja zbog kvara na elektromreži – potrošači sa vodoizvorišta Oraška Jama bez vode

Next article

Comments

Leave a reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

More in Društvo

You may also like