Hronika

Komunalno preduzeće apeluje: Prestati s prevrtanjem kontejnera i paljenjem lođa

0

Komunalno preduzeće Danilovgrad uputilo je poziv građanima da zajednički čuvaju javnu imovinu, nakon što su na Martinićkom putu zabilježeni slučajevi prevrtanja kontejnera, a u naselju Novo Selo zapaljene lođe za kontejnere.

Kako navode, ovakvi postupci nanose direktnu štetu gradskom inventaru i otežavaju održavanje javne higijene. Posljedice su vidljive već nakon jednog incidenta: rasuti otpad, dodatni odvoz i popravke, ali i povećani troškovi koji na kraju padaju na teret svih građana.

Preduzeće apeluje na odgovorno ponašanje i poštovanje komunalnog reda, uz poruku da je očuvanje komunalne opreme preduslov urednih i čistih ulica. Takođe, pozivaju sugrađane da prijave vandalske radnje nadležnim službama kako bi počinioci bili sankcionisani u skladu sa propisima.

„Budimo odgovorni – čuvajmo imovinu našeg grada“, poručuju iz Komunalnog preduzeća Danilovgrad.

Frutak: Poginula jedna osoba

Previous article

Potpisan ugovor sa izvođačem radova na adaptaciji glavne ulice u Spužu

Next article

Comments

Leave a reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

More in Hronika

You may also like