Društvo

Anketa: Da li ste zadovoljni komunalnim redom i da li podržavate obnovu mehanizacije?

0

U svijetlu građanske inicijative koju ubrzo pripremamo pitali smo naše sugrađane koliko su zadovoljni komunalnim redom u Danilovgrad i šta misle i da li će podržati planiranu inicijativu. Iako je primjetno unapređenje rada Komunalnog preduzeća stavovi su da ima prostora za unapređenje i da je potrebno raditi kako na podizanju svijesti građana tako i na represivnim mjerama a povodom nesavjesnog i nepravilnog odlaganja otpada.

————————

Da li ste za inicijativu?

Da riješimo problem otpada jednom i da idemo dalje. Nama građanima je data mogućnost predaje građanske inicijative ka lokalnoj vlasti sa kojom bismo zahtijevali određene stvari:

1. Da se kupe još 2 ili 3 kamiona-smećare i angažuje dodatna radna snaga. (Kreditno zaduženje ili redovna sredstva, svejedno)

2. Da se aktivira posebni dio komunalne policije koji bi radio isključivo na kaznjavanju nesavjesnih građana i privrednih subjekata a tiče se odlaganja otpada. Da je aktivan do normalizacije svijesti.

3. Da se utuže sva fizička i pravna lica koja su dužna Komunalnom preduzeću kako bi se kredit iz tačke 1. što prije vratio.

4. Izrada komunakacione strategije sa ciljem unapređenja pravilnog odlaganja otpada, reciklaže i održavanja higijene na teritoriji Opštine Danilovgrad.

5. Proširenje sistema „od vrata do vrata“

Izrada Strateškog plana razvoja opštine Danilovgrad za period 2024-2028: Koliko je javnost zaista uključena?

Previous article

Pokrenuta inicijativa za uvođenje novih stajališta

Next article

Comments

Comments are closed.

More in Društvo

You may also like