Naslovna - Novosti - Društvo - Nalaganje badnjaka i praznicna bogosluzenja

Nalaganje badnjaka i praznicna bogosluzenja

Распоред свечаног налагања бадњака и празнична богослужења у Митрополији црногорско-приморској:

Архијеререјски протопрезвитеријат цетињски:

13:00 – Манастир Св. Николе, Ријека Црнојевића, бадњаке ће благосиљати Његово високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски  Амфилохије

15:00 – Цетињски манастир, Митрополит Амфилохије

Архојерејски протопезвитеријати подгоричко-даниловградски и подгоричко-колашински:

09:30 – Црква Светог Ђорђа, Подгорица; (Литургија: 06:00  –  Божић;  08:00  –  Сабор Пресвете Богородице; 08:00  – Св. Архиђакон Стефан)

16:00 – Коник, мјесто бивше пијаце и будућег Храма Светог Василија

09:00 – Лијева Ријека / послије Литургије на Бадњи дан

12:30 – Манастир Пелев Бријег (Литургија: 09:00 – Сабор Пресвете Богородице)

13:30 – Биоче

14:30 – Манастир Дуга (Литургија: 08:00 – Бадњи дан; 00:00 – Божић)

17:00 – Саборна црква, Убли, Кучи (Литургија: 07:00 – Божић)

Литургија: 09:00 – Св. Архиђакон Стефан, Црква Св. Архиђакона Стефана, село Фундине

15:00 – Црква 42 Момишићка мученика (Литургија: 00:00  –  Божић; 08:30 – Сабор Пресвете Богородице; 08:30 – Св. Архиђакон Стефан)

15:00 – Остаци древног манастира, Мјесто Црквина, Толоши

16:30  Корнет, Љешанска нахија, родна кућа Св. Мардарија Усковића, Митрополит Амфилохије

16:00 – Црква Светог Ђорђа, Доња Горица

17:00 – Курило, Манастир Светог Јована Владимира – Зета; (Литургија– Зета: 00:00  –  Божић, Курило;     09:00 – Сабор Пресвете Богородице, Курило;  08:00  – Св. Архиђакон Стефан, Црква Св. Георгија, Бериславци: 09:00 – Божић, Саборни храм Светог Николе у Матагужима;  09:00 – Сабор Пресвете Богородице, Црква Св Василија Острошког, Врањине;  09:00 – Св. Архиђакон СтефанЦрква Св. Василија Острошког, Врањине)

18:00 – Саборни храм Свете Петке у Голубовцима – Зета;( Литургија – Зета:  08:00  –  Божић, Храм Свете Петке;  09:00 – Сабор Пресвете Богородице, Црква Светог Николе;  09:00  – Св. Архиђакон Стефан, Храм Свете Петке: 08:00  –  Божић, Храм Свете Петке, Махала; 09:00 – Сабор Пресвете Богородице, Црква Св. Георгија, Српска; 09:00 – Св. Архиђакон Стефан, Црква Св. Илије, Понари)

17:00 – Црква Светог Димитрија, Колашин

17:00 – Црква Светог Димитрија, Колашин ( Литургија: 09:00 – Божић)

09:00 – Црква Св. Аргангела Михаила, Маташево / послије Литургије на Бадњи дан

12:00 – Храм Свете Тројице на Липову

15:00 –Храм Успења Пресвете Богородице, Требаљево

18:00  – Саборни Храм Христовог Васкрсења, Подгорица

18:00 – Плато будућег Храма Свете Петке, Даниловград; (Литургија: 08:00  –  Божић, Храм Свете Текле, Даниловград)

18:00 – Манастир Златица

Протопрезвитеријат будвански

16:00 – Манастир Режевићи (Литургија: 00:00  –  Божић;  08:00  –  Сабор Пресвете Богородице;  08:00  – Св. Архиђакон Стефан)

16:00 – Манастир Прасквица (Литургија: 08:30  –  Божић)

14:00 – Манастир Рустово (Литургија: 00:00  –  Божић;  08:00  –  Сабор Пресвете Богородице)

Свети Стефан (Литургија: 08:30  –  Сабор Пресвете Богородице)

Дуљево (Литургија: 00:00  –  Божић;  08:00  –  Сабор Пресвете Богородице;  09:00  – Св. Архиђакон Стефан)

15:00 – Саборни храм Св. Апостола Томе, Бечићи / Литургија: 09:00 – Бадњи дан;

17:00 – Храм Свете Тројице, Будва  (Литургија:   09:00  –  Божић;  09:00  –  Сабор Пресвете Богородице;  09:00  – Св. Архиђакон Стефан)

13:00 – Манастир Стањевићи (Литургија:   09:00  –  Бадњи дан;  08:00  –  Божић;  09:00  –  Сабор Пресвете Богородице;  09:00  – Св. Архиђакон Стефан)

Протопрезвитеријат бококоторски:

19:00 – Парохијски дом Св. Саве, Тиват (Литургија: 09:00 – Бадњи дан; 09:00 – Божић)

14:30 – Манастир Подластва

18:00 – Црква Светог Николе, Котор, дјечији бадњак

22:00 – Црква Светог Николе, Котор, централно укрштање бадњака; (Литургија Котор:  Божић – 08:00ч Црква Св.Василија Острошког у Доброти и 10:00ч  Црква Св.Николе;  Сабор Пресвете Богородице – 10:00ч Црква Св. Луке и Црква Св. Петра Цетињског, Прчањ

15:00 – Црква Покрова Пресвете Богородице, Драгаљ, Кривошије

19:00 – Саборни Храм Св. Апостола Петра и Павла у Рисну ( Литургија: 05:00 – Божић, Храм Св. Апостола Петра и Павла, Рисан; 08:00 –  Сабор Пресвете Богородице, Манастир Бања; 09:00 – Св. Архиђакон Стефан, Црква Св. Архангела, Рисан)

17:00 – Црква Пресвете Богородице у Перасту

19:00 – Саборни храм Св. Ђорђа у Ораховцу

08:00 – Манастир Св. Петке на Буновићима / после Литургије на Бадњи дан

(Литургија:  09:00  – Божић, Црква Свете Тројице, Грбаљ;  09:00 – Сабор Пресвете Богородице, Црква Св. Петра, Пелиново;  09:00   – Св. Архиђакон Стефан,  Црква Св. Јована, Дуб)

Протопрезвитеријат барски:

15:00 – Црква Светог Василија Острошког, Бриска гора (Литургија: 09:00 – Сабор Пресвете Богородице)

15:00 – Саборни Храм Свети Јован Владимир, Бар;(Литургија:   08:00  –  Божић, Саборни Храм Свети Јован Владимир; 08:00  –  Божић, Храм Св. Николе у Старом Бару;  00:00  –  Божић, Храм Свих Светих на Великом пијеску)

18:00 – Саборни храм Св. Николаја, Улцињ (Литургија 09:00-  Бадњи дан; 05:00 – Божић;  09:00 – Св. Архиђакон Стефан)

17:00 – Црква Свете Петке, Сутоморе

17:00 – Црква Успење Пресвете Богоридице, Вирпазар (Литургија 00:00 – Божић)

17:00 – Црква Успење Пресвете Богоридице, Вирпазар

19:00 – Манастир Светога Николе, Брчели (Литургија: 08:00 – Божић)

19:00 – Црква Светог Стефана Дечанског, Мишићи

Протопрезвитеријат херцегновски:

20:00 – Саборни храм Свете Тројице, Кути

08:00 – Храм Свете Петке, Буновићи (послије Литургије)

15:00 – Црква Свете Недјеље, Јошица (Литургија: 09:00 – Бадњи дан;  00:00 – Божић)

16:00 –  Костањица

17:00 – Саборни храм Св. Василија Острошког, Кумбор (Литургија: 09:00 – Бадњи дан; 09:00 – Божић)

17:00 – Саборни храм Св. Василија Острошког, Кумбор

Литургија:  09:00 – Сабор Пресвете Богородице, Црква Покрова Пресвете Богородице

17:00 –Саборни храм Полагања ризе Пресвете Богородице, Бијела (Литургија: 09:00 – Бадњи дан; 09:00 – Божић; 09:00 – Сабор Пресвете Богородице; 09:00 – Св. Архиђакон Стефан)

16:00  – Саборна Црква Светог Саве, Морињ

17:00 – Саборни храм Св. Сергија и Вакха у Подима ( Литургија: 09:00 – Бадњи дан; 00:00 – Божић; 09:00 – Сабор Пресвете Богородице; 09:00 – Св. Архиђакон Стефан)

*****

ЕПАРХИЈА БУДИМЉАНСКО-НИКШИЋКА

20:00 – Беране, манастир Ђурђеви Ступови; бадњаке ће благосиљати Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије

17:30  – Саборна црква Светих Апостола Петра и Павла, Бијело Поље; Епископ Јоаникије

16:00 –  Саборни храм Рождества Христовог, Мојковац; Епископ Јоаникије

19:00  – Саборна црква Светог Василија Острошког, Никшић

18:00 – Црква Св. Јована Крститеља, Рожаје

20:00 – Црква Свете Петке Параскеве, Мурино

16:00 –  Цркве Светог Архангела Михаила на Књажевцу, Андријевица

18:00 – Манастир Брезојевица, Плав

12:00 – Црква Свете Тројице, село Прошћење

14:00 – Црква Светог Прокопија, село Лепенац

12:00 – Црква Светих Благовијести, село Поља

14:00 – Црква Светог архангела Михаила, село Штитарица

15:00 – Црква Св. апостола Томе, Подбишће

15:30 –  Храм Светог Јована Крститеља, Плужине

17:00 – Црква Светог великомученика Георгија, Шавник

17:00 – Храм Преображења Господњег, Жабљак

Izvor Mitropolija

Takođe pogledajte

PTT muzej

Danilovgrad: Prvi privatni PTT muzej

U mjestu Gorica kod Danilovgrada nalazi se prvi privatni PTT muzej.

Upozorenje meteorologa: U Evropu stiže novi talas vrućine

Evropa će se tokom predstojeće sedmice ponovo suočiti sa talasom vrućine, pošto meteorolozi predviđaju da …

Оставите одговор

%d bloggers like this: