Društvo

Predata inicijativa za regulaciju saobraćaja i sanaciju puta Burum – Podglavice

0

Mještani Podglavica predali su Sekretarijatu za komunalne poslove i saobraćaj inicijativu za regulaciju saobraćaja i saniranje asfalta na putu Burum – Podglavice, u dužini od oko 1200 metara.

Naime, kako stoji u predatoj inicijativi, ovim putem svakodnevno saobraća veliki broj kamiona pod velikim teretom koji su na mnogim mjestima uništili asfaltnu podiogu. Tri kompanije koje se bave eksploatacijom prirodnog kamena i drugih sirovina, prevoze mermer, betonske blokove, a trenutno i materijal potreban za izgradnju Martinićkog puta, što dodatno oštećuje astalt.

Kako se dalje ističe u inicijativi, osim što navedena vozila prolaze ovim putem natovarena velikim teretom, često se dešava da se ista kreću
velikom brzinom, čime se dodatno degradira asfalt i ugrožava bezbjednost saobraćaja.

Ovaj put svakodnevno primarno koriste mještani naselja Padglavice (224 stanovnika), Šabov Krug (149 stanovnika) i Jelenak (143) stanovnika, te brojni drugi građani koji na ovaj način zaobilaze dio Martinićkog puta koji se trenutno rekonstruiše.

U inicijativi se, od nadležnog Sekretarijata zahtjeva da obiđe teren, evidentira oštećenja vertikalne i horizontaine signalizacije naročito u pogledu ograničenja maksimalne dozvoljene mase vozila, da postave odgovarajuću signalizaciju, uvrste ovu saobraćajnicu u prioritete i u što kraćem roku je rekonstruiše.

Mještani su dostavili i predlog, a radi ekonomičnosti, da se u finansiranje rekonstrukcije uključe i kompanije koje eksploatišu i svakodnevno prevoze ovim putem prirodni kamen – mermer i druge materijale.

Prije dvije sedmice redakcija portala Volim Danilovgrad posjetila je ovaj kraj i napravila video reportažu koju možete pogledati u nastavku.

Novo Stanišić, Predsjednik Savjeta MZ Vražegrmci | podkast Po’kast

Previous article

Dozvoljen lov subotom na štetočine i divlje svinje

Next article

Comments

Comments are closed.

More in Društvo

You may also like