Đaci OŠ “Blažo Mraković” uživaju i odrastaju u zelenom okruženju i to im mnogo znači.

Svjetska medalja stize u Danilovgrad, Petriću bronza

Published

on

By

Danas je u Istanbulu počeo Svjetski kup u karateu za mlade karatiste. Crnu Goru je već prvog dana obradovao karatista “Iskre” osvojanjem bronzane medalje u konkurenciji kate U14 (uzrast do 14 godina).

Karatista Saša Petrić osvojio je bronzanu medalju u katama na turniru Premijer lige za mlade u Istanbulu, u konkurenciji takmičara do 14 godina.

Rezultat posebno dobija na značaju, ako se ima u vidu da je Saša na Svjetskom kupu koji je ljetos održan u Poreču, takodje zauzeo 3.mjesto. Rezultat ozbiljnog rada i nagovještaj vrhunskih rezultata.

Član danilovgradske Iskre je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju pobijedio Španca Davida Pankova Tadeska (23,54 – 23,46).

Petrić je kao četvrti izborio drugi krug takmičenja sa 23,16 bodova.

U drugom je bio drugoplasirani sa 24,32 boda i izborio meč za bronzanu medalju.

“Poslije Svjetske lige mladih u Poreču nastavio sam sa trenažnim procesom. Trudio sam se da ispravim neke nedostatke koje je uočio moj trenerski tim. Кonkurencija na takmičenju je bila dosta jača nego u Poreču. Dao sam svoj trenutni maksimum i osvojio bronzanu medalju. Zadovoljan sam sa postignutim rezultatom”, rekao je Petrić agenciji MINA.

U izuzetno jakoj konkurenciji u čettvrfinalnim i polufinalnim mečevima, Petrić je prezentovao vjještine koje su ga izdvojile kao pobjednika, te je po bodovnom saldu bio bolji od takmičara: Hluščenka (Ukrajina), Dobrovlščija (Moldavija), Tarik (Turska), Alduweebi (Libija), Nazim (Turska), Zlabek (Češka), Kurdaglu (Turska), Kastanjeva (Turska). u polofinalnoj borbi pobjednik je bio Yagudin Elisey iz Španije, koji je ujedno i osvojio turnir.

NASTAVI SA ČITANJEM

Mladi

Sjajan nastup mladih lavova iz Iskre na Kupu Šampiona

Published

on

By

Osvojeno je ukupno 31 medalja od kojih je cak 18 zlatnih. Rezultat koji nas je svrstao na mjesto u generalnom plasmanu, sa 1 zlatnom medaljom manje od ekipe koju su sačinjavali najbolji takmičari iz klubova kontana Sarajeva. Rezultat dodatno dobija na težini, ako su zna da je učešce uzelo preko 600 takmičara iz 46 klubova koji dolaze iz 7 zemalja, saopštili su na zvaničnoj Facebook stranici Karate kluba Iskra.

Iz Iskre su zadovoljni provjerom pred nastupajuće reprezentativne obaveze koje ih očekuju, Evropske igre malih zemalja i Balkansko prvenstvo.

Nastavljamo dalje u istom ritmu, sa već provjerenom metodom rada za uspjeh: trening, trening i opet trening, zadovoljno zaključuju iz KK Iskra.