Ekonomija

Dodatni radovi na autoputu koštaće 95 miliona

0

Prema projekcijama Ministarstva finansija, dodatni troškovi na autoputu iznosiće čak 95 miliona eura. To je za 15 miliona više od iznosa kojim barata Ministarstvo saobraćaja i koji je čelnik tog resora Osman Nurković više puta spominjao. On je više puta kazao, a poslednji put polovinom decembra prošle godine, da je ugovorom predviđeno da cijena radova može da se uveća deset odsto, odnosno za 80 miliona eura, piše “Dan”.

Tada je kazao i da će aneks sa kineskom kompanijom CRBC potpisati do Nove godine, što se nije desilo. Prema pouzdanim informacijama “Dana”, aneksa neće biti do marta, jer su vodeći ljudi CRBC-a sada na odmoru zbog Kineske nove godine.

Iznos od 95 miliona eura Ministarstvo finansija je navelo u dokumentu Program ekonomskih reformi (PER) od 2019. do 2021. godine, koji se šalje Evropskoj komisiji.

– U okviru projekcija za 2020. godinu, koje se odnose na nedostajuća sredstva, uključeni su i mogući dodatni troškovi za izgradnju autoputa u vrijednosti od 95 miliona eura, piše u dokumentu koji je Vlada nedavno usvojila.

Rok za izgradnju prioritetne dionice autoputa Bar-Boljari od Smokovca do Mateševa ističe 11. maja i Vlada bi do tog datuma trebalo da ugovori sa Kinezima sve u vezi sa dodatnim radovima. U pitanju su petlja Smokovac, tačnije pristupni putevi za petlju, zatim vodosnabdijevanje, kao i napajanje puta električnom energijom.

(Opširnije u današnjem Danu)

Oglas za posao

Previous article

NOVI NAGRADNI KONKURS ZA KRATKU VIDEO FORMU

Next article

Comments

Leave a reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

More in Ekonomija

You may also like