Društvo

Danilovgrađanin preminuo od posledica Kovid-19

0

Iz IJZ su kazali da je prijavljen jedan smrtni ishod kod pacijenta iz Danilovgrada, koji je liječen u Kliničkom centru Crne Gore (KCCG).

– Ukupan broj smrtnih slučajeva povezanih sa Kovidom 19 od početka juna je 41 a od početka godine 50 – navodi se u saopštenju.

Uzorci jučerašnjih novootkrivenih slučajeva virusa upućeni su iz Podgorice – 27, Nikšića – 24, Bijelog Polja šest, Berana i Pljevalja po pet, Herceg Novog četiri, Bara i Plužina po tri, Cetinja, Budve i Plava po dva, Andrijevice, Mojkovca i Tuzi po jedan.

– Od infekcije se oporavilo 220 pacijenta tako da je ukupan broj oporavljenih od 14. juna 978. Ukupan broj aktivnih slučajeva Kovida 19 u Crnoj Gori trenutno iznosi 1.855. Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije korona virusom je 3.198 – saopštili su iz IJZ.

U Podgorici je trenutno najviše inficiranih – 844, potom u Nikšiću 176, Bijelom Polju 157, Baru 110, Beranama 107, Budvi 100, Kotoru i Pljevljima po 75. Na Cetinju je aktivno 60 slučajeva zaraze, u Herceg Novom 32, Tivtu 31, Ulcinju 20, Rožajama 17, Andrijevici 12, Plužinama devet, Gusinju sedam, Plavu šest, Mojkovcu pet, Tuzima četiri, Žabljaku tri, a Petnjici i Kolašinu po dva. U Danilovgradu je aktivan jedan slučaj infekcije, dok je Šavnik jedina crnogorska opština u kojoj nije registrovan nijedan oboljeli od virusa korona.

Iz KCGG je saopšteno da se u toj zdravstvenoj ustanovi liječi 29 pacijenata kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona. Kako su kazali, u Klinici za infektivne bolesti nalazi se 12 pacijenata, u Internoj klinici 16 i jedan u Klinici za ortopediju i traumatologiju.

– Od 16 pacijenata u Internoj klinici, 10 se liječi u Poluintenzivnoj jedinici od kojih su dva na neinvazivnoj ventilaciji, šest pacijenata je u Jedinici intenzivnog liječenja, od kojih je jedan na mehaničkoj, dok su dva na neinvazivnoj ventilaciji, a tri su na potpori visokim protocima kiseonika – saopštili su iz KCCG.

Najveći broj aktivno oboljelih na 100.000 stanovnika u regionu ima Crna Gora – 299, slijedi Kosovo sa 194, i Sjeverna Makedonija sa 178.

U Bosni i Hercegovini (BiH) registrovano je 168 aktivno oboljelih na 100.000 stanovnika, Albaniji 79, Hrvatskoj 18 i Sloveniji 12.

Po opštinama u Crnoj Gori, najveći broj aktivno oboljelih od virusa korona na 10.000 stanovnika registrovan u Budvi – 52, Podgorici – 45, potom Cetinju – 36 i Bijelom Polju – 34.

Hrvatski ministar unutrašnjih poslova Davor Božinović saopštio je da je produžena zabrana prelaska granice iz trećih država i da, s obzirom na epidemiološku situaciju u susjedstvu, nije bilo osnova da se mjere ublaže.

– Produžili smo mjere zabrane prelaska granice prema trećim državama. Ta odluka je isticala juče, a danas je produžena – saopštio je juče Božinović.

Cijena vode u Danilovgradu na „zlatnoj“ sredini

Previous article

Građani reaguju: Požar u Lalevićima (Video)

Next article

Comments

Leave a reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

More in Društvo

You may also like